Ubytování Kunžak Strmilov Komorník

SIM Zdeněk STRAKA

SIM Zdeněk STRAKA

Maskot - SIM Zdeněk Straka

Oddíl: TJ Praga
Rok narození: 1958
ELO ČR: 2407
ELO ICCF: 2466
ELO IECG: 2518



S korespondenčním šachem začal na vojně: tehdy si s velkým talentem táborského šachu Borisem Treglerem zahrál písemně v důsledku izolace od praktického šachu řadu partií. Potom se od nejnižších soutěží probojoval až do finále ČR, kde k největším úspěchům patřilo dvakrát druhé místo (naposledy v loňském 16.MČR-F). V 5. MČR čtyřčlenných družstev (1.liga) vyhrál 1.šachovnici a získal titul MŠ (mistr šachu). Poté opustil domácí kolbiště (zde hra totiž setrvává na poštovní či e-mailové formě) a věnuje se mezinárodním soutěžím, hraným daleko komfortněji a přehledněji přes webservery.


Na oficiálním ICCF postoupil ze semifinále MS jednotlivců do současného turnaje kandidátů. Odtud vede cesta již jen do finále MS.

Na soukromém komerčním IECG sehrál už několik turnajů za účasti světových velmistrů i mistrů světa. Cizeluje svůj herní styl a navíc také využil možnosti vyhrát zde finanční částky.

Vzhledem k tomu, že obě společnosti (ICCF a IECG) jsou v konkurenčním postavení, navzájem si neuznávají dosažené tituly.

PERLIČKA:

Zdeněk Straka v  minulých letech uspořádal pro popularizaci korespondenční hry zejména mezi členy a přáteli Sokola Tábor malý jihočeský korespondenční e-mailový turnaj. Motivoval k účasti v turnaji způsobem sobě vlastním, slíbil totiž za každou svoji prohru odevzdat do pokladny Sokola Tábor 100 Kč. Výsledek 20:2 znamenal čtyři remízy (Mezera, Janeček, Alexa, Mindl), ostatní buď vyhrál nebo soupeři z různých důvodů vzdali partie. Ukázal tak na rozdíl v chápání praktické a korespondenční hry. Totiž ne každý, kdo má počítač a literaturu, se stane dobrým korespondenčním hráčem.


Partie v cbv:

Straka – Jandek Štefan, 1.liga 2003-04 (komentář IM Dufek, časopis MAT)

1.díl

2.díl

Databáze:

Download

Následující partie byla zařazena do loňského vydání "50 Golden Chess Games 2004" od Tima Hardinga, vydavatele časopisu Chess Mail a autora několika knih hlavně o korespondenčním šachu.

http://www.chessmail.com/sales/golden50.html .
http://www.chessmail.com/sales/contents-table.htm

Golod Vitaly – Straka, IECG 2004

Články pro šachinfo:

Článek 1

Článek 2

ONLINE PŘEHRÁVÁNÍ

Hauschild Achim – Straka, IECG 2004

Najdek - Straka

Canibal Jaromír – Straka, 16.MČR-F 2004

Golod - Straka

Jandek - Straka

Václav - Straka